Stěhování bez dřiny
Hlavní stránky Stěhování bez dřiny Formulář pro nezávaznou objednávku

Přeskočit na navigaci

Stěhování Jaroměř

Stěhování Jaroměř je kompletní služba, kterou nabízí firma Stěhování bez dřiny právě pro lokalitu Jaroměř (Josefov) a blízké okolí. Služba je vhodná pro všechny, kteří potřebují zajistit stěhovací a vyklízecí služby z Jaroměře do cílové lokality, nebo naopak pro ty, kteří chtějí zajistit stěhování domu či kanceláře do města Jaroměř.

Stěhování a vyklízení v Jaroměři - Josefově

Firma Stěhování bez dřiny nabízí dlouholeté zkušenosti a profesionalitu. Mezi naše hlavní činnosti na Jaroměřsku v minulosti patřilo - stěhování těžkých břemen, pián, klavírů a v neposlední řadě také vyklízení včetně následného přestěhování bytových prostor (rodinné domy, domácnosti).

Několik informací o Jaroměři

První historicky doložená zpráva o Jaroměři se datuje kolem roku 1126, kdy na místě kostela sv. Mikuláše stál hrad, založený přemyslovským knížetem Jaromírem. Jako město je Jaroměř zmiňována v roce 1298 za vlády Václava II., kdy hradiště bylo pravděpodobně povýšeno Přemyslem Otakarem II. na královské město, patřící od roku 1307 manželce Vaclava II. Elišce Rejčce jako věnné město českých královen.

V devatenáctém století, v tzv. století páry, se v Jaroměři rozvíjel průmysl a podnikání, což si vyžádalo zlepšení a zdokonalení komunikací. V tomto směru bylo záměrem vybudování železniční trati. Podmínkou vybudování bylo, aby nádraží a část trati byly pod přímou obranou a tudíž palbou josefovských děl. První vlak do stanice Josefov-Jaroměř přijel 27.října 1857 a již 4.listopadu byla zahájena pravidelná doprava mezi touto stanicí a Pardubicemi.

Zdroj: Jaromer-josefov.cz


NONSTOP +420 603 576 760, info@stehovanibezdriny.cz

Copyright © 2010 Stěhování bez dřiny | Stěhování, stěhovací služby | Tvorba www prezentací | Mapa stránek | Partneři

Které lokality jsme schopni pokrýt? Tanvald, Semily, Náchod, Kutná Hora či Hořice? Firma Stěhování bez dřiny dokáže s pomocí svých středisek zajistit stěhovací služby prakticky po celé České republice. Na přání zákazníků zajistíme stěhování např. pro lokality: stěhování Mladá Boleslav, stěhování Praha, stěhování Chrudim, stěhování Náchod, stěhování Semily, stěhování Pardubice či stěhování Liberec.